Noslēdzies programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms

2020. gada 30. septembrī noslēdzās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms. RTU pirmo posmu realizēja 11 projektu komandas. Pirmajā posmā komandas izstrādāja tehniski ekonomisko priekšizpēti un komercializācijas stratēģiju.

Seminārs 3.kārtas komercializācijas projektu komandām

Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs 2020. gada 21. aprīlī organizēja tiešsaistes semināru 3.kārtas komercializācijas projektu komandām par nosacījumiem un pieredzi, gatavojot tehniski ekonomisko priekšizpēti un komercializācijas stratēģiju programmas “Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai” projektu 1. posma ietvaros. 

RTU veiksmīgs starts LIAA rīkotajā komercializācijas projektu 3. uzsaukumā

Vienpadsmit no divpadsmit iesniegtajām RTU komercializācijas idejām saņēmušas atbalstu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA)  pārvaldītā atbalsta pasākuma «Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai» trešās projektu atlases kārtas pirmā posma ietvaros, saņemot finansējumu tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai un komercializācijas stratēģijas izstrādei. 

Dalība 4. Eiropas Ķīmijas partnerības pasākumā (4th European Chemistry Partnering)

Projekta biznesa līderis Dāvids Štēbelis 27. februārī Frankfurtē piedalījās 4. Eiropas Ķīmijas partnerības pasākumā (4th European Chemistry Partnering – https://european-chemistry-partnering.com/).

Iesniegti komercializācijas projektu pieteikumi

31. janvārī noslēdzās projektu iesniegumu pieņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras izsludinātajā projektu konkursā programmā “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai”.

Seminārs par komercializācijas projektu konkursu

Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs 2020. gada 8. janvārī organizēja semināru par komercializācijas projektu konkursu.

Izsludināts projektu konkurss pētniecības rezultātu komercializācijai

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir izsludinājusi projektu pieteikumu konkursu programmas “Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai” ietvaros.

RTU Materiālu un konstrukciju institūts iepazīstina ar nākotnes materiālu – termoplastu hibrīdkompozītu

Latvijas Tehnoloģiskā centra (LTC) un Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā organizētajā Zinātnieku Inovācijas stendā bija iespēja iepazīties ar RTU Materiālu un konstrukciju institūta vadošā pētnieka izstrādāto termoplastu nākotnes materiālu – hibrīdkompozītu, kas aizstās tērauda sakausējumu un vienlaikus saglabās ražošanas ātruma priekšrocības.

«3D.TEHART» projekta komanda apmeklē izstādi «FORMNEXT 2019»

Projekta «Termoplastiska hibrīdšķiedra aditīvām ražošanas tehnoloģijām – 3D.TEHART», Nr. KC-PI-2017/55 komandas pārstāvji Juris Kļava un Kristofers Celms  laikā no 10.11.2019 – 13.11.2019 devās uz Frankfurti, kur norisinājās gada lielākais notikums aditīvo un prototipēšanas tehnoloģiju jomā Eiropā – izstāde «FORMNEXT 2019».

LIAA pārstāvju vizīte RTU

2019. gada 24. maijā RTU Materiālu un konstrukciju institūtā viesojās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju departamenta pārstāvji. Vizītes mērķis bija tikties ar projekta “Termoplastiska hibrīdšķiedra aditīvām ražošanas tehnoloģijām – 3D.TEHART” zinātnisko vadītāju un institūta vadošo pētnieku Kasparu Kalniņu un projekta komandu, lai pārrunātu projekta attīstības gaitu.