Entries by lindasufrica

Noslēdzies programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms

2020. gada 30. septembrī noslēdzās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms. RTU pirmo posmu realizēja 11 projektu komandas. Pirmajā posmā komandas izstrādāja tehniski ekonomisko priekšizpēti un komercializācijas stratēģiju.

RTU sadarbības partneri Latvijā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)  katru gadu aktīvi strādā, lai veicinātu sadarbību ar dažādām ieinteresētām pusēm – valsts institūcijām, pašvaldībām, pētniecības organizācijām, uzņēmum un nozaru asociācijām. Sadarbības mērķi ir veicināt konkrētas jomas speciālistu attīstību, inovatīvu produktu radīšanu, zinātnes popularizēšanu un dalību kopējās aktivitātēs. 

Stiprinām zināšanas komercializācijās jomā

No 2020. gada 01. – 05. jūnijam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizēja vebināru “Praktiski rīki ideju komercializēšanai”. Vebināru vadīja Daniels Brandts (Daniel Brandt) – organizācijas “Black Dot” dibinātājs un tehnoloģiju pārneses eksperts no Zviedrijas.  

Latvijas zinātnieki izstrādā metodi, lai noteiktu koronavīrusa izplatību vidē

Latvijas zinātnieki izstrādā jaunu monitoringa metodi, kas palīdzēs noteikt koronavīrusa pārnesi notekūdeņos un izplatību vidē. Tas nepieciešams, lai saprastu, kādus vīrusu ierobežojošus pasākumus īstenot un kādus preventīvus pasākumus veikt, ņemot vērā ne tikai vīrusa pārnesi no cilvēka uz cilvēku, bet plašākā mērogā – visā ekosistēmā. Pētījumu veic Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Latvijas Biomedicīnas […]