Eiropas Patentu iestādes (EPO) mācību iespējas

Eiropas Patentu iestāde (EPO) regulāri piedāvā dažāda veida mācības intelektuālā īpašuma jomā. 2021. gadā EPO piedāvā e-apmācības, kuras ir pielāgotas dažādām mērķa grupām. 

RTU noslēdz sadarbības līgumu ar VAS “Valsts Nekustamie īpašumi”

2020. gada 21.decembrī  Rīgas Tehniskā universitāte parakstīja līgumu ar VAS «Valsts Nekustamie īpašumi» par sadarbību pētniecībā, inovatīvas studiju un darba vides pilnveidošanā, zināšanu un tehnoloģiju pārnesē.

Profesora Valda Kampara ieguldījums zinātnē novērtēts ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas medaļu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesoram Valdim Kamparam piešķirta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) «Medaļa izgudrotājam» (WIPO Medal for Inventors) par nozīmīgu ieguldījumu un inovatīvu darbību, radot izgudrojumus, īpaši biodegvielas jomā.

Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs saka paldies RTU zinātniekiem un studentiem!

Katra tikšanās un saruna rada jaunas idejas un risinājumus, tādēļ Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs saka paldies visiem zinātniekiem un studentiem, ar kuriem šogad esam sadarbojušies! Arī šajā sarežģītajā laikā kopā esam atradušu veidu kā tikties, uzklausīt un sadarboties. Paldies!

Apstiprināti programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas projekti otrajā posmā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» dalībai 3. kārtas otrajā posmā ir apstiprināti četri projekti ar kopējo finansējumu 1 224 240 Eur:

Pasniegta «RTU Gada balva valorizācijā 2020» un «RTU Studenta gada balva valorizācijā 2020»

Svinot Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) 158. dzimšanas dienu, tradicionāli tika godināti izcilākie RTU zinātnieki un studenti. Jau ceturto gadu godinām arī pētniekus un studentus, kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu jaunu produktu attīstībā un popularizēšanā, kā arī ir aktīvi sadarbojušies ar industriju.

IP Booster – Eiropas Komisijas finansētas konsultācijas intelektuālā īpašuma jautājumos

Līdz 30.10.2020. ir iespējams pieteikties «IP Booster» profesionāliem intelektuālā īpašuma konsultāciju pakalpojumiem. Konsultācijas ir pieejamas publiskajām pētniecības organizācijām un tās pilnā apmērā finansē Eiropas Komisija.

Noslēdzies programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms

2020. gada 30. septembrī noslēdzās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms. RTU pirmo posmu realizēja 11 projektu komandas. Pirmajā posmā komandas izstrādāja tehniski ekonomisko priekšizpēti un komercializācijas stratēģiju.

Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas publicē globālās inovācijas indeksu 2020

Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija septembrī ir publicējusi ziņojumu “Globālās inovācijas indekss (GII) 2020”.

Aicina nominēt kandidātus RTU valorizācijas balvai un RTU studenta valorizācijas balvai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tehnoloģiju pārneses un inovāciju padome aicina līdz 15. septembrim pieteikt pretendentus konkursam «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Studenta balva valorizācijā». Konkursa uzvarētāji iegūs goda nosaukumus un naudas balvas.