RTU izsola zinātnieku izstrādātu risinājumu sabiedriskā transporta ierašanās laika prognozēšnai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes zinātnieki rada risinājumu, kas prognozē sabiedriskā transporta ierašanās laiku. Pirmo reizi RTU vēsturē rīkotā intelektuālā īpašuma izsolē tiesības to izmantot iegūst SIA «Karšu izdevniecība Jāņa sēta».

Pirmie rezultāti komercalizācijas projektos

2021. gadā noslēgsies tehnoloģiju pārneses programmas «Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai» 1. un 2. kārtas projekti. Šīs programmas mērķis ir attīstīt un komercializēt iepriekšējo pētījumu rezultātā izstrādātas tehnoloģijas. Projektos sagaidāmais rezultāts ir noslēgti intelektuālā īpašuma licences vai pārdošanas līgumi.

Eiropas Patentu iestādes publicē 2020. gada patentu indeksu

Eiropas Patentu iestāde (EPO) katru gadu apkopo aktuālo patentu pieteikumu informāciju. 2020. gadā EPO ir saņēmusi 180 250 patentu pieteikumus, kas ir par 0,7 % mazāk kā 2019. gadā. 2019. gadā bija vēsturē augstākais patentu pieteikumu skaits.

Patentu valdes grāmata «CEĻŠ UZ IZCILĪBU. Latvijas izgudrotāji pasaulē» pieejama elektroniski

Par godu Latvijas rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas izveides simtgadei un Latvijas 102. gadadienai Latvijas Patentu valde pagājušā gada nogalē izdeva grāmatu «Ceļš uz izcilību. Latvijas izgudrotāji pasaulē».

RTU izsludina intelektuālā īpašuma «Daudzu robotu sistēmas tehniskā un ražošanas dokumentācija, programmatūra» izsoli

Izsoles objekts – licence zinātības “Daudzu robotu sistēmas tehniskā un ražošanas dokumentācija, programmatūra” un ar to saistīto autortiesību (turpmāk – intelektuālais īpašums) izmantošanas tiesībām.

RTU izsludina intelektuālā īpašuma «Transportlīdzekļa ierašanās laika prognozēšanas algoritms» izsoli

Rīgas Tehniskā universitāte izsludina rakstisku intelektuālā īpašuma «Transportlīdzekļa ierašanās laika prognozēšanas algoritms» izsoli.

Piedalies pirmajā energoapgādes inovāciju forumā «AC/DC TECH»

AS «Sadales tīkls»  aicina uz pirmo energoapgādes inovāciju forumu  «AC/DC TECH». Forumā zinātnieki, eksperti, uzņēmēji, politiķi un valsts lēmumu pieņēmēji diskutēts par nozares transformāciju, pielāgojoties plašai atjaunīgo resursu izmantošanai elektrības ražošanā, un kā šīs globālās tendences ietekmē energoapgādes nozari Latvijā.

Aktuālas sarunas par tehnoloģiju tendencēm un intelektuālo īpašumu

Eiropas Patentu birojs (EPO)  piedāvā platformu  «Talk Innovation», kurā tiek publicēti aktuāli sarunu un interviju ieraksti.

Iespēja apmeklēt WIPO virtuālo izstādi par mākslīgo intelektu un intelektuālo īpašumu

Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācija (WIPO) ir izveidojusi virtuālo izstādi «WIPO: AI and IP, A Virtual Experience». Izstādes mērķis ir veicināt plašāku izpratni par intelektuālā īpašuma jautājumiem sarežģītajā mākslīgā intelekta jomā.

Eiropas Patentu iestādes (EPO) mācību iespējas

Eiropas Patentu iestāde (EPO) regulāri piedāvā dažāda veida mācības intelektuālā īpašuma jomā. 2021. gadā EPO piedāvā e-apmācības, kuras ir pielāgotas dažādām mērķa grupām.