Pasniegta «RTU Gada balva valorizācijā 2020» un «RTU Studenta gada balva valorizācijā 2020»

Svinot Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) 158. dzimšanas dienu, tradicionāli tika godināti izcilākie RTU zinātnieki un studenti. Jau ceturto gadu godinām arī pētniekus un studentus, kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu jaunu produktu attīstībā un popularizēšanā, kā arī ir aktīvi sadarbojušies ar industriju.

IP Booster – Eiropas Komisijas finansētas konsultācijas intelektuālā īpašuma jautājumos

Līdz 30.10.2020. ir iespējams pieteikties «IP Booster» profesionāliem intelektuālā īpašuma konsultāciju pakalpojumiem. Konsultācijas ir pieejamas publiskajām pētniecības organizācijām un tās pilnā apmērā finansē Eiropas Komisija.

Noslēdzies programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms

2020. gada 30. septembrī noslēdzās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras programmas «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» 3. kārtas pirmais posms. RTU pirmo posmu realizēja 11 projektu komandas. Pirmajā posmā komandas izstrādāja tehniski ekonomisko priekšizpēti un komercializācijas stratēģiju.

Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas publicē globālās inovācijas indeksu 2020

Pasaules intelektuālā īpašuma organizācija septembrī ir publicējusi ziņojumu “Globālās inovācijas indekss (GII) 2020”.

Aicina nominēt kandidātus RTU valorizācijas balvai un RTU studenta valorizācijas balvai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tehnoloģiju pārneses un inovāciju padome aicina līdz 15. septembrim pieteikt pretendentus konkursam «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Studenta balva valorizācijā». Konkursa uzvarētāji iegūs goda nosaukumus un naudas balvas.

Tikšanās ar uzņēmumu «TrafoNet»

Lai veicinātu sadarbību ar uzņēmumiem un attīstītu jaunus risinājumus, RTU rektors Leonīds Ribickis ir uzrunājis vairākus uzņēmumus, kuri strādā un attīsta inovatīvus produktus vai pakalpojumus.

Eiropas Patentu iestādes intelektuālā īpašuma e-mācības

Eiropas Patentu iestāde (EPO) regulāri piedāvā dažāda veida mācības intelektuālā īpašuma jomā. EPO e-apmācību centrs ir izstrādājis apmācību modeļus tādās jomās kā patent meklējumi, pieteikšanās patentam, juridiskie aspekti un intelektuālais īpašums biznesā. 

RTU sadarbības partneri Latvijā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)  katru gadu aktīvi strādā, lai veicinātu sadarbību ar dažādām ieinteresētām pusēm – valsts institūcijām, pašvaldībām, pētniecības organizācijām, uzņēmum un nozaru asociācijām. Sadarbības mērķi ir veicināt konkrētas jomas speciālistu attīstību, inovatīvu produktu radīšanu, zinātnes popularizēšanu un dalību kopējās aktivitātēs. 

Stiprinām zināšanas komercializācijās jomā

No 2020. gada 01. – 05. jūnijam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizēja vebināru “Praktiski rīki ideju komercializēšanai”. Vebināru vadīja Daniels Brandts (Daniel Brandt) – organizācijas “Black Dot” dibinātājs un tehnoloģiju pārneses eksperts no Zviedrijas.  

Latvijas zinātnieki izstrādā metodi, lai noteiktu koronavīrusa izplatību vidē

Latvijas zinātnieki izstrādā jaunu monitoringa metodi, kas palīdzēs noteikt koronavīrusa pārnesi notekūdeņos un izplatību vidē. Tas nepieciešams, lai saprastu, kādus vīrusu ierobežojošus pasākumus īstenot un kādus preventīvus pasākumus veikt, ņemot vērā ne tikai vīrusa pārnesi no cilvēka uz cilvēku, bet plašākā mērogā – visā ekosistēmā. Pētījumu veic Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar Latvijas Biomedicīnas […]