Intelektuālā īpašuma politikas un tehnoloģiju pārneses seminārs Budapeštā

Šī gada 18. un 19. maijā Budapeštā, Ungārijā norisinājās Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas un Ungārijas patentu iestādes organizēts seminārs universitāšu intelektuāla īpašuma politikas un tehnoloģiju pārneses jautājumos. Pasākuma ietvaros ar pieredzi dalījās pārstāvji no Izraēlas, Ungārijas, Maķedonijas un Portugāles, kā arī ar situāciju Latvijā klātesošos iepazīstināja Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra pārstāvis Renārs Reklaitis.

Izraēlas pārstāve Hagit Messer-Yaron no Telavivas universitātes iepazīstināja ar pieredzi tehnoloģiju pārnesē, kas šajā valstī ir ļoti attīstīta zināmā mērā kultūras dēļ, jo zinātnieki savā darbā pārsvarā nodarbojas ar pielietojamo zinātni un cenšas to pārdot uzņēmējdarbības pārstāvjiem visā pasaulē. Debrecenas universitātes Tehnoloģiju pārneses centra vadītājs Tomašs Bene stāstīja par Intelektuālā īpašuma politikas izstrādes un ieviešanas mehānismiem. Savukārt Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas pārstāvis iepazīstināja ar datu bāzi, kurā apkopotas daudzu pasaules universitāšu intelektuālā īpašuma politikas. Datu bāzi var aplūkot šeit http://www.wipo.int/policy/en/university_ip_policies/.

Renārs Reklaitis, RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs