TERMOPLASTISKA HIBRĪDŠĶIEDRA ADITĪVĀM RAŽOŠANAS TEHNOLOĢIJĀM – 3D.TEHART

Aditīvās ražošanas metodēm, piemēram, 3D drukāšanai, tiek paredzēta ļoti būtiska loma nākotnes ražošanas procesu kontekstā. Tomēr 3D drukāto plastmasas izstrādājumu mehāniskās īpašības, piemēram, izturība un stingrība, patlaban ir ierobežotas ar drukāšanas šķiedras īpašībām. Paredzams, ka hibrīdtermoplastiskais pavediens, kas ir apmēram 15 reizes izturīgāks un 7 reizes stingāks par standarta 3D printera ABS pavedienu, būtiski palielinās 3D drukas materiālu tirgu un paplašinās 3D drukāto produktu klāstu. Turklāt papildus galvenajam mērķa tirgum, hibrīdtermoplastiskais pavediens būs konkurētspējīgs arī tradicionālo tehnisko šķiedru tirgū.

PIELIETOJUMS

3D printētām automašīnu rezerves daļām.

PRIEKŠROCĪBAS

FiberSteel hibrīdtermoplastiskā pavediena konkurences priekšrocība 3D drukas materiālu tirgū ir saistīta ar stikla šķiedras dzijas termoplastisko šķiedru vienmērīgu izkliedi. Tas nodrošina kompozītmateriālu tiešo ražošanas procesu, bez nepieciešamības pievienot polimēru apstrādes laikā, kā rezultātā samazinās ražošanas laiks un izmaksas.

Kaspars Kalniņš
Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks

PROJEKTS IR NOSLĒDZIES

Projekta sākuma datums: 29.01.2018.
Projekta noslēguma datums: 30.09.2021.

€ 330000,00

Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF)

Projekta ietvaros radītā intelektuālā īpašuma – starptautiskā patenta pieteikuma Nr. PCT/IB2020/053528 «Printera galvas izveides paņēmiens pultrūzijas tipa 3D printerim» un zinātības «Aditīvās ražošanas procesa apraksts, pielietojot polipropilēna/stikla šķiedras hibrīddiegu kā sakausēšanas pavedienu, 3D printēšanas paņēmienam ar printera galvu», kas izklāstīta starptautiskajā patenta pieteikumā Nr. PCT/IB2020/053528 – izsoles noslēdzās bez rezultāta. Sīkāka informācija par izsoli pieejama šeit.

AKTUALITĀTES

© RTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses centrs