RTU ZINĀTNIEKA IZSTRĀDĀTĀ SISTĒMA CEĻU UZTURĒTĀJIEM ĻAUJ OPERATĪVĀK REAĢĒT UZ SATIKSMES PROBLĒMĀM

Raksta autors: RTU Sabiedrisko attiecību departaments
Publikācijas datums: 09.01.2020.
www.rtu.lv

Būtiskākais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētā profesora Jāņa Kampara izstrādātās Waze ziņojumu datu analīzes sistēmas ieguvums ir iespēja ļoti precīzi fiksēt vietas, kurās radies kāds konkrēts satiksmes apgrūtinājums – nobraukts dzīvnieks, apledojums vai cits. To 9. janvāra TV3 raidījuma «900 sekundes» sižetā atzīst VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» pārstāvis Raitis Šteinbergs.

J. Kampara izstrādātā Waze ziņojumu datu analīzes sistēma ceļu uzturētājiem ļauj pēc dažādiem parametriem caurlūkot ceļo satiksmes dalībnieku iesniegto informāciju gan operatīvajā režīmā, gan veicot ziņojumu datu analīzi.

RTU asociētā profesora ieviestā sistēma darbojas divus mēnešus un šajā laikā Latvijai bija ziemai neraksturīgi silti laika apstākļi, tādēļ autobraucēji šajā vairāk ziņojuši par nobrauktiem dzīvniekiem un bedrēm uz ceļiem.

Līdz šim «Autoceļu uzturētājs» mēnesī saņēma ap 100 autoceļu lietotāju zvanu, kuros ziņots par dažādiem satiksmes apgrūtinājumiem. R. Šteinbergs atzīst, ka liela problēma bijusi tā, ka zvanītāji nespēja precīzi definēt vietu, kur viņi atrodas, bet jaunā Waze sistēma to atrisinājusi. Sistēmas darbības laikā mēnesī Waze iesniegti aptuveni 100 ziņojumi.

TV3 raidījuma «900 sekundes» sižets