RTU Robotikas klubs

Skolēni Latvijā aizvien vairāk aizraujas ar robotu būvēšanu. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Robotikas kluba speciālisti, lai skolēniem sniegtu praktiskas iemaņas robotu konstruēšanā, sadarbībā ar kolēģiem no Igaunijas dažādās Latvijas vietās vada robotikas seminārus.

«Galvenā lieta, ko jaunieši darbojoties iegūst, ir pārliecība par to, ka viņi saviem spēkiem, savienojot pirms tam sev nezināmas lietas, var iegūt ļoti labu rezultātu – izveidot darboties spējīgu robotu», stāsta RTU Robotikas kluba speciālists Guntis Kuļikovskis. Jauniešiem no rīta atnākot uz semināru ir pilnīga neziņa, bet jau dienas otrajā pusē viņi ir iemācījušies izveidot robotu, kurš spēj ne tikai pārvietoties, bet jau arī cīnīties ar pretinieku.

Robotu būves kustība no Rīgas Tehniskās universitātes, kas ir uzskatāma par pirmo robotu būves centru Latvijā, šobrīd ir pārvirzījusies uz reģioniem un citām pilsētām. Jaunieši ir izveidojuši savus klubiņus, kuros kopīgiem spēkiem būvē robotus, kā arī ir atraduši sev skolotājus.

Lielākā interese par robotiku ir puišiem, taču kā rāda semināru organizētāju pieredze, 20 līdz 30% dalībnieku ir arī meitenes. Interese ir ļoti liela, un dažreiz gadās pat tā, ka meitenes robotus saskrūvē ātrāk nekā puiši.

Jauniešiem, kuriem ir interese par inženierzinātni, būs iespēja iegūt izglītību arī Tartu Universitātē, jo pašreiz notiek mācību kursu sinhronizācija Rīgas Tehniskajā universitātē un Tartu Universitātē.

Rīgas Tehniskā universitāte robotikas entuziastiem piedāvā apgūt zināšanas studiju programmā «Intelektuālas robotizētas sistēmas», kā arī brīvajā laikā nodarboties ar robotu būvi tam izveidotā darbnīcā.