Mīnu meklētāja simulators

RTU zinātnieki pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma ir izveidojuši mīnu meklētāja simulatoru Latvijas Jūras spēku Mācību centram Liepājā. Simulators jau tuvākajā laikā ļaus virsniekiem un instruktoriem mācīties, neizbraucot jūrā. Šis ir vienīgais šāda veida simulators, kas pilnībā izstrādāts Baltijas valstīs.

Mīnu meklētāja simulatora izveidei kopīgā projektā apvienojušies triju RTU fakultāšu – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF), Transporta un mašīnzinību fakultātes, kā arī Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes – pētnieki.

Kā stāsta DITF vadošais pētnieks Agris Ņikitenko, simulators sastāv no četriem datoriem. Simulatora programmatūra pilnībā izstrādāta RTU.

Jūras spēku Mācību centra komandieris Uldis Zupa atzīst: mīnu meklētāja simulators – «tas ir neizmērāms naudas ietaupījums, mēs varam apmācīt cilvēkus, kad mēs gribam, neskatoties uz laika apstākļiem. Tas mums dod ļoti lielu fleksibilitāti.»

RTU izstrādātais servisorientētais mīnu meklēšanas simulators atgādina Alkmaar tipa kuģa operācijas telpu, vienlaikus ar simulatora palīdzību var trenēties četru cilvēku komanda. Simulācijas beigās iespējams analizēt, cik veiksmīgi notikusi mīnu meklēšanas «operācija».