Apkures kombisistēma

Lai samazinātu apkures izmaksas un piedāvātu izmantot videi draudzīgu apkures un karstā ūdens sagatavošanas veidu, RTU zinātnieki kopā ar trim Latvijas uzņēmumiem – SIA «Grandeg», SIA «CC&R Investments» un «VIA-S modular houses» – kādā daudzdzīvokļu mājā Siguldā, Kr. Barona ielā 2, uzstāda unikālu sistēmu, kurā kombinētai siltumenerģijas ieguvei granulu katls darbojas pamīšus ar saules kolektoru.

Minētās četrstāvu mājas iedzīvotāji Siguldā jau otro reizi kļūs par Latvijas apkures jomas pionieriem. Pirms vairākiem gadiem viņi vieni no pirmajiem Latvijā ierīkoja autonomu gāzes apkures katlu. Taču gāzes cenu kāpuma dēļ apkures rēķins drīz vien kļuva nesamērīgi liels. Mājas iedzīvotājiem nāca talkā RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta pētnieki, kas kopā ar uzņēmējiem meklēja piemērotu māju EEZ finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas «Vides politikas integrācijas programma Latvijā» projekta īstenošanai.

 Ēkas apsildīšanai un ūdens uzsildīšanai projektā paredzēts izmantot unikālu sistēmu, kura izmantos kokskaidu granulu katlā, bet paralēli – arī saules kolektoros iegūto siltumu. Šādā veidā kombinētu apkures sistēmu dēvē par saules kombisistēmu.