Materiālu stiprības testi

RTU Materiālu un konstrukciju institūta pētnieki uzlabo finiera saplākšņa paneļu īpašības – samazinot svaru, pievienojot triecienabsorbciju, siltumpretestību, kā arī piešķirot elektromagnētiskā lauka slāpēšanas un skaņas absorbcijas īpašības. Šie pētījumi būtiski ne vien kuģu un auto rūpniekiem, bet arī mēbeļu un daudzu citu industriju pārstāvjiem.

Šobrīd finiera saplākšņus izmanto, piemēram, kuģu klājos un autofurgonos, kur finiera augstās mehāniskās īpašības un salīdzinoši labā siltumizolētspēja ļauj nodrošināt gala produkta kvalitāti.

Lai noteiktu finiera saplākšņu īpašības un izveidotu optimālas konstrukcijas, RTU Materiālu un konstrukciju institūta pētnieki veic datorsimulācijas un materiālu un konstrukciju testus, kuru laikā nosaka gan materiālu un konstrukciju mehāniskās īpašības – stiprību, noturību, izlieces rādītājus, gan pārējās īpašības – piemēram, konstrukciju uzvedību dažādās temperatūrās u. tml.

Kā stāsta Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš, institūta pētnieki trīs gadu laikā ilgstošu un neatlaidīgu pētījumu rezultātā ir ieguvuši līdzvērtīgu zināšanu apjomu, lai spētu konkurēt un sadarboties ar Eiropas vadošajiem pētniecības centriem: «Vācijas Kosmosa aģentūra tieši tāpēc mūs izvēlējās kā partnerus tālākai sadarbībai.»