Tīro tehnoloģiju klāstera biedru vizīte Rīgas Tehniskajā universitātē

Cleantech

19.maijā Rīgas Tehnsikajā universitātē viesojās Tīro tehnoloģiju klāstera biedri – dažādu uzņēmum pārstāvji, kas darbojas atjaunojamo energoresursu, atkritumu apsaimniekošanas, ūdensapgādes un notekūdeņu attīrīšanas, kā arī ūdens sagatvošanas iekārtu izstrādes jomā.

Vizītes ietvaros tika apmeklētas vairākas laboratorijas, ta skaitā Ūdens pētniecības zinātniskā laboratorija, kuras galvenie pētījumi virzieni ir dzeramā ūdens attīrīšana un ūdens kvalitātes uzlabošana sadales tīklos, notekūdeņu attīrīšana, ūdens kvalitātes kontrole, mikrobioloģiskie procesi un bioenerģijas ražošana no atkritumiem, tika apmeklēts arī Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, kura galvenie pētījuma virzieni ir energoefektivitātes paaugstināšana, atjaunojamo energoresursu ražošana, kurināmā sadedzināšanas tehnoloģijas, plazmas tehnoloģijas. Tāpat uzņēmumu pārstāvji guva ieskatu Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta darbībā, kura galvenie pētījuma virzieni ir sekojoši – DC un AC vilces sistēmas, elektronikas un elektriskās tehnoloģijas, ūdeņraža, PV un vēja enerģijas sistēmas, LED apgaismes sistēmas, datorvadība un komunikācija.