Dabisks skuju termoiepakojums AS Latvijas Valsts meži tehnoloģiju izstādē Nākamie 20

2019. gada 9. aprīlī, Swedbank kopdarba telpā DoBe pulcējās 20 uzņēmumi, universitātes un pētniecības iestādes, lai demonstrētu savus jaunākos produktus un tehnoloģijas AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) vadošajiem darbiniekiem. LVM izstādes “Nākamie 20” mērķis ir veidot 20 gadu vīziju, domājot par nākotnes tendencēm un galvenajiem izaicinājumiem, ko tehnoloģijas vai produkti risinās.

RTU VASSI komanda izstādē demonstrēja dabisku skuju termoiepakojumu, kas tiek attīstīts kā sekundārais iepakojums dažādu produktu pārvadāšanai. Materiāls tiek izstrādāts ERAF projekta “Dabisks termoiepakojums” ietvaros.

LVM izstādes dalībnieku interese par skuju termoiepakojumu bija augsta, un galvenie jautājumi bija par skuju zaleņa ieguves tehnoloģijām, izolācijas materiālā izmantotajām saistvielām un tā dzīves cikla beigu posmu. Skaidrs, ka pašlaik skuju zaleņa ieguve nav mehanizēta, tas pamatā ir roku darbs, taču, pieaugot pieprasījumam pēc izejvielas, tehnoloģiju piegādātāji ir gatavi izstrādāt automatizētus risinājumus. Skuju termoiepakojuma ražošanā kā resursu ir iespējams izmantot līdz šim neapgūtus mežizstrādes atlikumus, un tas spēj konkurēt ar pašlaik tirgū jau esošajiem dabiska termoiepakojuma materiāliem, uzrādot konkurētspējīgu siltumvadītspējas koeficientu.

| EEF Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts