ASV tehnoloģiju pārneses profesionāļu asociācijas gada konference

AUTM_2012

Laikā no 14.–17. martam ASV, Anaheimā norisinājās ikgadējā tehnoloģiju pārneses profesionāļu asociācijas konference «AUTM 2012 Annual Meeting».

AUTM (Association of University Technology Managers) ir dibināta 1974. gadā ar mērķi apvienot plaša spektra profesionāļus tehnoloģiju pārneses jomā. Šeit jāpiebilst, ka tehnoloģiju pārneses aktivitātes ASV eksistē jau gandrīz 70 gadus, kad pēc otrā pasaules kara valdība sāka analizēt kā efektīvāk attīstīt pielietojamo zinātni un ieviest to ražošanā.

Rīgas Tehnisko universitāti konferencē pārstāvēja Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra TPK vadītājs Renārs Reklaitis.

Kopumā konferencē piedalījās ap 1650 dalībnieku no vairākām valstīm, ļoti plaši pārstāvot ASV un Kanādu. Kopumā tika nodibināti kontakti ar vairāk nekā 50 tehnoloģijas pārneses speciālistiem no ASV un Eiropas, kā arī iegūta vērtīga pieredze tehnoloģijas pārneses aktivitāšu attīstībai Latvijā.

Renārs Reklaitis, RTU ITPC Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts