Pulveru tehnoloģiju izstāde «Powtech 2010»

2010. gada 27. aprīlī Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta vadītājs Renārs Reklaitis un Būvniecības fakultātes Būvražošanas katedras profesors Viktors Mironovs apmeklēja pulveru tehnoloģiju izstādi «Powtech 2010». Apmeklējuma mērķis bija sadarbības partneru meklēšana pulveru transporta tehnoloģiju jomā, kā rezultātā tika identificētas 5–10 kompānijas, kuras izrādīja interesi par RTU izgudrojumiem. Nodibinātie kontakti un apzinātie […]

Starptautiskā izstāde «Hannover Messe 2010»

Hannoverē, Vācijā, no 19. līdz 23. aprīlim notika ikgadējā starptautiskā izstāde «Hannover Messe 2010». Šobrīd tā ir vadošā izstāde jauno tehnoloģiju, materiālu un ideju jomā ar 60 gadu ilgu vēsturi. Tradicionāli galvenās jomas ir rūpnieciskā automatizācija, piedziņa un automatizācija, enerģētika u. c. Īpaši liela uzmanība apmeklētāju vidū tika pievērsta tieši atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām, kuru ietvaros […]

RTU notika Igaunijas dzeramā ūdens kvalitātei veltīta vieslekcija

2010. gada 14. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes sēžu zālē norisinājās igauņu profesora Reina Muntera vieslekcija, kurā profesors stāstīja par Igaunijā izmantotajām tehnoloģijām dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošanai. Lekcijas noslēgumā tika demonstrēta globālām ūdens problēmām veltīta ASV Hroniku grupas filma «Ūdens iet zudumā – laiks darboties».

RTU piedalās izstādē «Ražots Latvijā 2010»

Laikā no 25. līdz 27. martam Olimpiskajā Sporta centrā norisinājās izstāde – gadatirgus «Ražots Latvijā 2010», kurā ikvienam Latvijas ražotājam bija iespēja prezentēt savus jaunos un jau esošos produktus un pakalpojumus.

RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference

2010. gada 23. februārī Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās 7. ikgadējā Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference, kuras laikā RTU zinātnieki prezentēja 52 izstrādātus pētniecības projektus tādās tautsaimniecībai būtiskās nozarēs kā: arhitektūra, būvniecība, datorzinātne un informācijas tehnoloģijas, enerģētika un elektrotehnika, elektronika un telekomunikācijas, inženierzinātne, materiālzinātne un lietišķā ķīmija, transports un mašīnzinības.